1711517465 Cumhurbaskani Erdogan Enflasyonun dusmeye baslamasiyla elimiz biraz daha rahatlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun düşmeye başlamasıyla elimiz biraz daha rahatlayacak – Son Dakika Türkiye Haberleri

“HEP BİRLİKTE BİRAZ DAHA SABREDECEĞİZ”

“Hep birlikte biraz daha sabredeceğiz.” diyen Erdoğan, ülkenin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olan çevrelerin muhalefeti de kullanarak milleti karamsarlık bataklığına sürüklemek istediklerini dile getirdi.

“BU OYUNU HEP BERABER BOZACAĞIZ”

Erdoğan, bu çevrelerin, Türkiye’yi mevcut kazanımlarından edecekleri bir güvensizlik ve istikrarsızlık iklimine sokmayı amaçladıklarına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Gelip geçici sıkıntıları asırlık hedeflerin önüne koyarak milletimizle aramızı açabileceklerini sanıyorlar. Biz bu senaryoyu defalarca gördük. Vesayetin türlü tuzaklarıyla uğraşırken gördük. FETÖ’den PKK’ya terör örgütlerinin saldırılarına karşı koyarken gördük. Emperyalistlerin ülkemize yönelik kuşatmalarını kırarken gördük. Bu oyunu hep beraber bozacağız.

Geçmişte Türkiye’yi asırlık altyapı ihmallerini telafi ederek nasıl 2023’e hazırladıysak şimdi de çok daha fazlasını yaparak Türkiye Yüzyılı’nı inşa edeceğiz. Ülkemizi bugüne kadar 3 kat büyüttük. Önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyüteceğiz. Sadece kayıplarımızı telafi etmekle kalmayacak ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz. Bunu da Aksaray ile birlikte 81 vilayetimizle birlikte yapacağız.

”BUGÜN DÜNYA İLE YARIŞ HALİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye her alanda asırlık ihmalleri telafi ediyor, eksikleri tamamlıyoruz. Bugün ülkemizin yeni vizyonuna, yeni hedeflerine uygun şekilde kurduğumuz güçlü altyapının üzerinde dünya ile yarış halindeyiz. Pek çok alanda bu yarışta ön saflara geçtik ancak henüz istediğimiz yerde değiliz. Daha yapmamız gereken çok iş, tamamlamamız gereken çok proje, başarmamız gereken çok mücadele var.” dedi.

Bölgede yaşananlara dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bir yanımızda Rusya-Ukrayna savaşı alevlenerek sürüyor. Diğer yanımızda İsrail’in kadın çocuk demeden katlettiği Gazze halkının yaşadığı vahşet giderek derinleşiyor. Balkanlardan Kafkasya’ya her yerde gerilim artıyor. Sözde büyük devletlerin ve onların güdümündeki uluslararası kuruluşların kimseye hayrının dokunmadığına en acı örnekleriyle şahit oluyoruz. Üstelik son 10 yıldır maruz kaldığımız sayısız saldırıyla biz de bu felaket tablosunun içine çekilmek isteniyoruz. Yaşadığımız depremlerin omuzlarımıza bindirdiği yükü bunlara ilave etmek gerekir.

“BİR TAKIM MUHTERİSLERİN KEYFİ ÖYLE İSTİYOR DİYE ŞİMDİ PES EDEMEYİZ”

Milletçe, birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimizi muhafaza ettiğimiz için karşılaştığımız badireleri birer birer atlatarak, bugünlere gelebildik. Bir takım muhterislerin keyfi öyle istiyor diye şimdi pes edemeyiz. Tam tersine mücadele bayrağını daha yukarıya taşıma vaktidir.

“DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ, DAHA ÇOK İSTİHDAM EDECEĞİZ”

Daha çok üreteceğiz, daha çok istihdam edeceğiz, daha çok ihraç edeceğiz. Devletimizi daha da güçlendireceğiz, ordumuzu daha da güçlendireceğiz, ekonomimizi daha da güçlendireceğiz, aile yapımızı daha sıkı sıkıya sahip çıkacağız, gençlerimize, çocuklarımıza daha sıkı sahip çıkacağız, medeniyet mirasımıza daha sıkı sahip çıkacağız, imanımızdan, inancımızdan taviz vermeyeceğiz, hayallerimizden, hedeflerimizden taviz vermeyeceğiz, hiçbir alanda kazanımlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Hep ileri gideceğiz, hep büyüyeceğiz. Hep beklenen olacağız. Çünkü biz, Türkiye’yiz. Çünkü biz, Türk milletiyiz. Çünkü biz kendi milletimizin iftiharı, mazlumların ve mağdurların umuduyuz. Cumhuriyetimizin ilk asrında yaşadıklarımızdan aldığımız dersler ışığında önümüzdeki asrı kendi çağımız yapmakta kararlıyız.”

”SORUN MU VAR ÇÖZERİZ, ENGEL Mİ VAR AŞARIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci adresi ise Yozgat oldu.

Sorgun ve Akdağmadeni istasyonlarının açılmasıyla daha fazla vatandaşın hızlı trenin konforundan istifade etmeye başladığını dile getiren Erdoğan, “Rabb’im ömür, milletimiz de destek verdikçe sizin için çalışmaya devam edeceğiz, yeter ki Yozgatlılar olarak bizden duanızı, desteğinizi esirgemeyin. Allah’ın izniyle gerisi bizim için mesele değildir. Sorun mu var, çözeriz. Engel mi var, aşarız. Sıkıntı mı var, gideririz. Saldırı mı var, göğsümüzü siper ederiz. Yozgat bizimle olduğu müddetçe gerekirse 7 düvele meydan okumaktan çekinmeyiz.” dedi.

“ÜLKE VE MİLLET DÜŞMANI KİM VARSA HEPSİNİN DE BAŞINI EZDİK”

Erdoğan “Terör örgütlerinden ihanet şebekelerine kadar ülke ve millet düşmanı kim varsa hepsinin de başını ezdik. Gabar’da ezdik, Tendürek’te ezdik, Bestler Dereler’de ezdik hala eziyoruz. Bak şimdi Gabar’da petrol çıkardık. Neden? Teröristleri temizledik ve şimdi oradan her gün binlerce, on binlerce varil hamdolsun petrol çıkarıyoruz. Devletimizin toprakları üzerinde operasyon yapılmasına, vatanımızın bölünmesine müsaade etmedik.” ifadelerini kullandı.

“BUGÜN 70 SENTE MUHTAÇ OLAN DEĞİL, 1 TRİLYON DOLARDAN FAZLA MİLLİ GELİRİ OLAN TÜRKİYE VAR”

İftihar vesilesi bir gerçeği Yozgat’tan paylaşmak istediğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün 70 sente muhtaç olan değil, 1 trilyon dolardan fazla milli geliri olan Türkiye var. Düne kadar toplu iğneyi ithal eden bir Türkiye vardı, tabancasını bile yurt dışından satın alan değil 5,5 milyar dolar ihracatla savunma sanayinde destan yazan bir Türkiye var. Bugün Boraltan Köprüsü’nde olduğu gibi kardeşlerine sırtını dönen değil, kardeşlerinin hakkını korumak için her türlü adımı atabilen bir Türkiye var. Bugün Balkanlar’da barışın korunmasında, Karabağ’da 30 yıllık işgalin sonlandırılmasında, Libya’da darbenin engellenmesinde aktif rol alan, güçlü, cesur, dirayetli bir Türkiye var.”

Türkiye’yi bugünlere milletle birlikte getirdiklerini vurgulayan Erdoğan, ekonomiden ihracata, turizmden istihdama her alanda Türkiye’yi 4-5 kat beraberce büyüttüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun düşmeye başlamasıyla elimiz biraz daha rahatlayacak - 2
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’taki mitinge 50 bin kişinin katıldığını söyledi.

“NASIL DAHA ÖNCE ENFLASYONU TEK HANEYE DÜŞÜRDÜYSEK AYNI BAŞARIYI TEKRARLAYACAĞIZ”

Erdoğan şöyle devam etti:

”En büyük sıkıntımız olan enflasyon konusunda yılın ikinci yarısından itibaren güzel haberler gelmeye başlayacak. Nasıl daha önce enflasyonu tek haneye düşürdüysek aynı başarıyı tekrarlayacağız.

”ÇALIŞANLARIMIZI VE EMEKLİLERİMİZİ ENFLASYONA ASLA EZDİRMEDİK, EZDİRMEYECEĞİZ”

İktidarımız döneminde çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona asla ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz. İçinde bulunduğumuz asra Türk’ün mührünü çok kararlı bir şekilde vurmadan durmayacağız.
Kimsenin bizi bölmesine izin vermeyeceğiz.

”EKSİĞİMİZ KUSURUMUZ OLSA DA NİYETİMİZ SAĞLAMDIR”

Eksiğimiz kusurumuz olsa da niyetimiz sağlamdır. Biz sadece eser ortaya koymanın sizlere layıkıyla hizmet etmenin peşindeyiz.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Muhalefetin içler acısı halini görüyorsunuz. Muhalefet seçimden sonra güya bir değişime gitti ama genel başkanları dışında hiçbir şeyi değiştiremediler. Darbe severlikten ayrımcılığa faşizme kadar eski tas eski hamam devam ediyorlar.

”ÇIRAK GENEL BAŞKAN SELEFİNDEN BİLE FASON ÇIKTI”

Bay Kemal’in yerine getirdikleri çırak genel başkan selefinden bile fason çıktı. 

ERDOĞAN’DAN ÖZGÜR ÖZEL’E: ŞAFT KAYDI, DİNGİL KIRILDI, MOTOR SU KAYNATTI

Daha 5 ay demeden şaft kaydı, dingil kırıldı, motor su kaynattı. Özgür Efendi bu eziyet bir an önce bitse de kurtulsak havasında 31 Mart’ı adeta iple çekiyor.

”DESTE DESTE DOLARLAR, AVROLAR HAKKINDA AĞZINI BIÇAK BİLE AÇMIYOR”

Bavullarla çantalarla taşınan deste deste dolarlar, avrolar hakkında ağzını bıçak bile açmıyor. Akıllı telefonla banka uygulamasıyla halledebilecekleri bir işlem için 6-7 adamı neden bu kadar yorduklarını açıklamıyorlar. DEM’le kurdukları matruşka ittifakını saymıyorum.

”31 MART SEÇİMLERİ, TÜRK SİYASETİNİN, BU KİRLİ VE KİBİRLİ ZİHNİYETTEN KURTULUŞUNUN MİLADI OLACAK”

Sorsan ittifak mittifak yok diyorlar ama neden belediye başkanı, meclis üyesi olarak devşirme adaylar gösterdiklerinin sebebini söylemiyorlar. 31 Mart seçimleri, Türk siyasetinin, bu kirli ve kibirli zihniyetten kurtuluşunun miladı olacak. Bunun için sandıktan çıkacak sonuç çok önemli. Kendilerine hüsnüniyetle oy veren seçmenlerinin iradesini işporta malı gibi sürekli birilerine peşkeş çekiyorlar.”


NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir